image Sindikata e Infermierëve dyshon për manipulime në SHSKUK, kërkon të anulohet konkursi i fundit - Sinjali

Sindikata e Infermierëve dyshon për manipulime në SHSKUK, kërkon të anulohet konkursi i fundit

news image

Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë të Kosovës kanë shprehur shqetësim për injorimin që po i bëhet nga QKUK.

Kjo sindikatë ka reaguar për mos ftesën që është duke iu bërë për Komisionin vlerësues për pranimin e infermierëve.

Përmes një postimi në Facebook, reaguan, ku treguan se kanë bërë dy kërkesa drejtuar bordit të ShSKUK-së, por që nuk kanë përgjigje.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin