image SHSKUK: 67 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet e përgjithshme - Sinjali

SHSKUK: 67 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

news image

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 67 të infektuar me COVID-19 janë duke marrë trajtim në QKUK dhe spitalet e përgjithshme. Prej tyre, janë 33 me oksigjeno-terapi dhe 3 në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme, Klinika Infektive, 10 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 24 pacientë post-covid-19, Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient” shkruante në një postim në Facebook të SHSKUK-së.

Tutje bëhej e ditur se në Spitalin e Gjakovës po marrin trajtim më së shumti pacientë, 12, Spitali i Mitrovicës i ka 10 të shtruar me COVID-19, i Pejës pesë, Spitali i Ferizajt katër dhe në atë të Gjilanit trajtohet vetëm një i infektuar me COVID-19.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: