image Shqiptarët në Basel e festojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë - VIDEO
[wp-story id="814678"]

Futboll

Shqiptarët në Basel e festojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë – VIDEO

news image

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Goli i parë për “Helvetikët” u shënua nga Xherdan Shaqiri, në minutën e 20-të.

Eliminimit të Serbisë, iu kanë gëzuar shqiptarët kudo në botë.

Nga disa pamje siç kanë dërguar sinjalizuesit, shihen shqiptarët teksa festojnë në Basel të Zvicrës.

/GazetaSinjaliSport/