image Shqipëria rrezikon të gjobitet me 30 mijë euro për shkak të incidentit me Francën

Futboll

Sport/ Shqipëria rrezikon të gjobitet me 30 mijë euro për shkak të incidentit me Francën

news image

“Air Albania Stadium” u përurua ditën e diele, 17 nëntor 2019, me sfidën Shqipëri-Francë, por sigurisht që nuk mund të mos ndodhte me një gjobë. Në fakt, UEFA ka qenë e kujdesshme për çdo detaj dhe sidomos, atë që ndodhi në fushë.

Në pjesën e dytë, në një goditje të Giroud në drejtim të Berishës, me portierin që e priti, një shishe ka fluturuar nga kati i dytë i tribunës lindore, teksa ishte vetë sulmuesi që e kapi dhe ia tregoi arbitrit kryesor, i cili ia komunikoi me kufje arbitrit të katërt dhe kështu delegatit.

Një gjobë, megjithatë, rreth 30 mijë euro dhe jo më shumë pritet të vijë në drejtim të Federatës Shqiptare të Futbollit./Gazeta Sinjali/