image Shkroi në librin e tij se konsumonte drogë, Princ Herri mund të humbasë vizën në SHBA

Botë

Shkroi në librin e tij se konsumonte drogë, Princ Herri mund të humbasë vizën në SHBA

news image

Një apel është ngritur nga një institut konservatore për të zbardhur të dhënat e emigracionit të Princit Harry në SHBA, pasi ai zbuloi në librin e tij se kishte konsumuar drogë.

Nile Gardner, nga Fondacioni Heritage, postoi të martën një seancë dëgjimore për padinë e organizatës së tij që do të dëgjohet më 6 qershor.

Ai shkroi se “çështja e të dhënave të emigracionit të Princit Harry do të mbahet në Gjykatën Federale të Uashingtonit, DC përpara një gjyqtari federal të SHBA”.

Ai njoftoi gjithashtu se procedurat do të jenë të hapura për shtypin.

Përdorimi i drogës në të kaluarën mund të jetë arsye për të refuzuar një aplikim për vizë në SHBA.

Fondacioni Heritage po përpiqet të zbulojë nëse Duka i Sussex ka konsumuar drogë gjatë aplikimit për vizë.

Në libër, u zbulua se Harry kishte konsumuar kokainë, marijuanë dhe kishte provuar kërpudha magjike.

Padia e re është ngritur në një kohë kur Duka ka një gjyq në vazhdim në Gjykatën e Lartë, në të cilin ai ka akuzuar Gazetën e Grupit Mirror (MGN) mbi akuzat për mbledhje të paligjshme informacioni.

Ai është gjithashtu në pritje të vendimeve kundër Daily Mail, Associated Newspapers Limited (ANL) dhe News Group Newspapers (NGN).

Pritet gjithashtu një gjykim në pretendimin për shpifje të dukës kundër ANL mbi një artikull mbi çështjen e tij kundër Ministrisë së Brendshme. /abcnews.al

/GazetaSinjali/