image Shkon mbi 19,300 numri i viktimave nga tërmetet në Turqi dhe Siri

Botë

Shkon mbi 19,300 numri i viktimave nga tërmetet në Turqi dhe Siri

news image

Më shumë se 19,300 njerëz kanë vdekur në Turqi dhe Siri pas tërmeteve të së hënës.

Duke dhënë një numër të përditësuar të vdekjeve të enjten pasdite, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan thotë se 16,170 njerëz kanë vdekur vetëm në vendin e tij, shkruan BBC.

Në Siri janë raportuar 3162 vdekje.

/GazetaSinjali/