image Shkarkohet gjyqtarja e Elbasanit, e famshme për videot në TikTok
[wp-story id="814678"]

Shqipëri

Shkarkohet gjyqtarja e Elbasanit, e famshme për videot në TikTok

news image

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, strukturë e vettingut në drejtësi, ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Elbasanit, Enkeleda Kapedani.

Ish-gjyqtarja, më herët, ishte pezulluar për gjashtë muaj nga Këshilli i Lartë Gjyqësor.

Kapedani u pezullua pas publikimit të disa videove në rrjetin social TikTok, ku ajo pozonte në ambientet e Gjykatës së Elbasanit, si dhe promovonte veshjet luksoze, raporton A2 CNN.

Gjatë seancës në KLGJ, Kapedani dha dorëheqjen si nënkryetare e Gjykatës së Elbasanit, dhe i bëri thirrje këtij institucioni të mos ndikohej nga bota e krimit për marrjen e këtij vendimi. Tashmë, ajo është shkarkuar edhe nga KPK.

/GazetaSinjali/