image Shënohet Dita e gështenjës - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

17009

Të shëruar

14716

Të vdekur

656

Shënohet Dita e gështenjës

news image

Komuna e Deçanit organizon sot “Ditën e gështenjës”.

Fillimisht në orën 11:00, është paraparë rregullimi i panairit për prodhimet vendore, pastaj hapja e aktivitetit nga ana e Ansamblit të këngëve dhe valleve.

Aty pritet të flas ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj dhe mysafirë nga Shqipëria e Mali i Zi. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin