image Shefi i BE-së në Kosovë, inspekton investimet e BE-së në Janjevë - Sinjali

Shefi i BE-së në Kosovë, inspekton investimet e BE-së në Janjevë

news image

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, sot ka zhvilluar një varg vizitash me përfaqësuesit lokal të Janjevës, raporton Gazeta Sinjali.

Ai ka inspektuar projektet e financuara nga BE-ja, të cilat kanë ndikuar në ruajtjen e trashëgimisë kulturore në Janjevë të Lipjanit.

Në këtë takim kanë marrë pjesë edhe Ulrika Richardson, koordinatore e OKB-së për zhvillim në Kosovë, Maria Suokko, përfaqësuese rezidente e UNDP-së në Kosovë, Liburn Aliu, ministër i Infrastrukturës, kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe përfaqësues të tjerë të BE-së./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin