image Sekuestrohen rreth 215 kg marihuanë në Serbi, në rast e përfshirë edhe një veturë me targa “RKS”

Rajon

Sekuestrohen rreth 215 kg marihuanë në Serbi, në rast e përfshirë edhe një veturë me targa “RKS”

news image

Janë konfiskuar rreth 215 kilogramë marihuanë nga pjesëtarët e MPB-së së Serbisë dhe janë arrestuar dy persona, I. N. dhe M. Z., 36-vjeçarë nga rrethina e Tutinit, pasi që dyshohen se kanë kryer veprën penale të prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve.

Sipas deklaratës, policia ka ndaluar një kamion tip “Volkswagen Caddy” me targa të Novi Pazarit i drejtuar nga I. N. në afërsi të Bruce dhe ka gjetur 17 kuti kartoni me marihuanë.

Ministria e Brendshme e Serbisë ka publikuar disa fotografi ku shihen kuti me marihuanë. Mes provave të sekuestruara janë edhe dy targa “RKS”.

Në deklaratë thuhet se i arrestuari, M. Z., po lëvizte përballë I. N. me një makinë me targa BMW për ta paralajmëruar për patrullimet e policisë dhe i cili dyshohet se ka organizuar kontrabandën e marihuanës.

Policia dyshon se kjo drogë kishte për qëllim shitjen e mëtejshme, raporton Kosovo Sever portal, përcjell Gazeta Sinjali.

I. N. dyshohet gjithashtu se ka drejtuar një automjet me dokumentacion të falsifikuar, i cili me konfirmim është konfiskuar.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë ./GazetaSinjali/