image Sekretarja e FIFA-s e do me çdo kusht Manen në Botëror: Do të përdorim "liderët shpirtërorë" për ta bërë të aftë - ai duhet të jetë atje

Futboll

Sekretarja e FIFA-s e do me çdo kusht Manen në Botëror: Do të përdorim “liderët shpirtërorë” për ta bërë të aftë – ai duhet të jetë atje

news image

Sekretarja e përgjithshme e FIFA-s, Fatima Samoura, ka sugjeruar përdorimin e “udhëheqësve shpirtërorë” për të siguruar që Sadio Mane të jetë i aftë për Kupën e Botës, transmeton Sinjali Sport.

Shpresat e Mane për Kupën e Botës u vunë në dyshim pasi u detyrua të largohej nga lëndimi për Bayern Munich në fillim të javës. Skanimet kanë zbuluar një problem që mund të nënkuptojë se ai humbet Kupën e Botës, por Samoura ka këmbëngulur që ylli i Senegalit duhet të shkojë në Katar.

“Ne do të përdorim liderët shpirtërorë,” tha sekretarja e përgjithshme i FIFA-s për Europe 1. “Unë nuk e di [nëse janë efektive], por në këtë rast, ne do t’i përdorim ato gjithsesi. Ne jemi duke shpresuar në mrekulli. Ai duhet të jetë atje!”

Mane tani është në një garë me kohën për t’u përgatitur për Kupën e Botës 2022 dhe përzgjedhja e tij do të përcaktohet së shpejti.

/GazetaSinjaliSport/