image Salah synon të luajë në mesjavë me Liverpoolin, nuk do të pushojë pas humbjes në Kupën e Afrikës - Sinjali

Salah synon të luajë në mesjavë me Liverpoolin, nuk do të pushojë pas humbjes në Kupën e Afrikës

news image

Mohamed Salah i ka thënë Liverpool-it se do të rikthehet në stërvitje nesër pasi do të rikthehet në futbollin e klubit pas zhgënjimit të Egjiptit në Kupën e Kombeve të Afrikës, transmeton Sinjali Sport.

Egjipti humbi me penallti në finalen e kompeticionit ndaj Senegalit dje (e diele), me shokun e skuadrës së Liverpoolit, Sadio Mané që shënoi goditjen e fitores.

Ndërsa Mané po merr pjesë në festimet e Senegalit, Salah tashmë është kthyer në Angli dhe ka treguar se do të jetë në bazën stërvitore të Liverpool AXA në Kirkby të martën për të filluar përgatitjet për ndeshjen e së enjtes në Premier League me Leicester City.

Liverpooli do të zhvillojë një seancë stërvitore me porosi për Salah, me shumë nga shokët e tij të klubit që do t’i përmbahen ditës së dytë.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin