image Sacchi: Donnarumma bëri gabim duke iu bashkuar PSG-së për para

Futboll

Sacchi: Donnarumma bëri gabim duke iu bashkuar PSG-së për para

news image

Arrigo Sacchi thotë se Gianluigi Donnarumma bëri një gabim duke i kthyer shpinën Milanit për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain, duke e kritikuar atë për “zgjedhjen e parave”.

Donnarumma u largua nga Milani pasi u josh te PSG në një marrëveshje pesëvjeçare korrikun e kaluar pasi kontrata e tij me Milanin skadoi.

Fillimi i jetës së portierit të Italisë në Francë nuk ka shkuar sipas planit, pasi ai ka bërë vetëm 18 paraqitje për liderët e Ligue 1.

Donnarumma ishte fajtor për të parën nga tre golat e Karim Benzema-s, pasi Real Madridi u kundërpërgjigj nga dy golat për të eliminuar PSG-në nga Liga e Kampionëve me një fitore të përgjithshme dramatike 3-2 të mërkurën.

Ai bëri një gabim në zgjedhjen e parave“, tha Sacchi për Corriere della Sera.

Ish-trajneri i kuqezinjve dhe i Italisë, Sacchi, beson se Donnarumma duhet të kishte qëndruar në Milan.

/GazetaSinjaliSporti/