image Sabri Kiçmari fillon punën si ambasador i Kosovës në Japoni - Sinjali

Sabri Kiçmari fillon punën si ambasador i Kosovës në Japoni

news image

Diplomati, Sabri Kiçmari ka filluar punën në përfaqësim të shtetit në Japoni. I ngarkuari i deritanishëm me punë, Arber Mehmeti, i uroi mirëseardhje Kiçmarit përmes një njoftimi në Facebook.

“Mirëseardhje dhe punë të mbarë Ambasador Prof.Ass.Dr. Sabri Kiçmari”, ka shkruar Mehmeti.

Kiçmari më parë ka qenë ambasador i Kosovës në Austri dhe Australi./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin