image Rusia: Sulmi i sotëm në urën e Krimesë u krye nga regjimi i Kievit

Botë

Rusia: Sulmi i sotëm në urën e Krimesë u krye nga regjimi i Kievit

news image

Tashmë kanë folur zyrtarë nga Kremlini. Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova tha se sulmi i sotëm në urën e Krimesë u krye nga regjimi i Kievit.

“Sulmi i sotëm në urën e Krimesë u krye nga regjimi i Kievit. Ky regjim është terrorist dhe ka të gjitha tiparet e një grupi ndërkombëtar të krimit të organizuar.

Vendimet merren nga zyrtarët ukrainas dhe ushtria me pjesëmarrjen e drejtpërdrejtë të agjencive të inteligjencës amerikane dhe britanike dhe politikanëve. SHBA dhe Britania janë në krye të një strukture shtetërore terroriste”, ka deklaruar Zakharova.

/GazetaSinjali/