image Rusia pretendon se ka rrëzuar 22 dronë ukrainas gjatë natës

Botë

Rusia pretendon se ka rrëzuar 22 dronë ukrainas gjatë natës

news image

Ministria ruse e mbrojtjes pretendon se ka rrëzuar 19 dronë mbi rajonet e Detit të Zi dhe Krimesë, dhe tre drone të tjerë të lëshuar në rajonet Belgorod, Kursk dhe Oryol nga Ukraina.

Tass raporton në një deklaratë, ministria tha se “Natën e 20-21 shtatorit, një përpjekje e regjimit të Kievit për të kryer një sulm terrorist me mjete ajrore pa pilot të tipit aeroplan mbi objekte në territorin e Federatës Ruse u ndalua”.

Rusia aneksoi në mënyrë të njëanshme Krimenë nga Ukraina në vitin 2014.

/GazetaSinjali/