image Rusia godet fabrikën e vetme ku mund të riparohen avionët luftarakë

Botë

Rusia godet fabrikën e vetme ku mund të riparohen avionët luftarakë

news image

Disa shpërthime raportohet se kanë ndodhur në qytete të ndryshme në Ukrainë, raporton BBC.

Televizionet dhe mediat ukrainase po raportojnë për shpërthime në Lutsk në veri-perëndim, si dhe në Dnipro – një qytet në brendësi të vendosur në lumin Dnieper dhe një bastion i madh në Ukrainën qendrore-lindore.

Raportohet se sulmi rus goditi një fabrikë, i vetmi vend ku mund të riparohen motorë të caktuar të avionëve luftarakë.

/GazetaSinjali/