image Rusët të nervozuar nga lëvizja e ngadaltë në drejtim të Ukrainës, tanket iu mbesin pa karburant
[wp-story id="814678"]

Botë

Rusët të nervozuar nga lëvizja e ngadaltë në drejtim të Ukrainës, tanket iu mbesin pa karburant

news image

Komandantët rusë po bëhen gjithnjë e më të frustruar nga avancimi i ngadaltë i tyre drejt Ukrainës dhe po fillojnë të përballen me probleme logjistike, ka thënë një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane.

Duket se Moska nuk i furnizoi trupat e saj me karburant të mjaftueshëm, tha zyrtari për agjencinë e lajmeve Reuters, transmeton Gazeta Sinjali.

Videot në rrjetet sociale që qarkulluan të shtunën tregonin tanke ruse që kishin mbetur në rrugë për shkak të mungesës së naftës.

/GazetaSinjali/