image Rukiqi pas takimit në Beograd, zotohet për bashkëpunim ekonomik
[wp-story id="814678"]

Financa

Rukiqi pas takimit në Beograd, zotohet për bashkëpunim ekonomik

news image

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka nisur takimin me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi dhe atë të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), Arian Zeka.

Ky takim vjen pas pjesëmarrjes së djeshme të Rukiqit në Beograd ku u zotua se bashkë me Odën Ekonomike Serbe do të intensifikojnë bashkëpunimin ekonomik.

Gjithashtu, edhe pas marrëveshjeve ekonomike me DFC-në amerikane.

/Gazeta Sinjali/