image Ruben Neves i përgjigjet spekulimeve për një transferim të mundshëm tek Liverpool ose Arsenal

Futboll

Ruben Neves i përgjigjet spekulimeve për një transferim të mundshëm tek Liverpool ose Arsenal

news image

Mesfushori i Wolves, Ruben Neves ka refuzuar të përjashtojë një mundësi largimi nga klubi para mbylljes së afatit kalimtar, mes interesimit të Liverpoolit dhe Arsenalit.

Ylli portugez i tha klubit në fund të sezonit të kaluar se ai donte të largohej nga klubi, por çmimi i kërkuar i Wolves – që besohet të jetë rreth 70 milion £ e ka vështirësuar situatën e lojtarit.

Kontrata e Neves skadon në vitin 2024, që do të thotë se ai do të jetë i disponueshëm për një çmim më të përballueshëm verën e ardhshme.

Liverpool është një adhurues afatgjatë i Neves dhe ata janë lidhur me një lëvizje për asin portugez pas pranimit të Jurgen Klopp se ata duhet të nënshkruajnë me një mesfushor.

Arsenali gjithashtu mendohet të jetë i etur me Mikel Artetën ende në treg për të forcuar mesfushën e skuadrës.

“Epo, le të shohim se çfarë do të ndodhë,” tha Neves.

“Unë përpiqem të fokusohem 100% në futbollin tim dhe kam pasur një fillim të mirë të sezonit, por ne kemi nevojë për rezultate tani. Nëse do të më pyesnit në fund të sezonit të kaluar, do t’ju kisha thënë, ‘Unë do të largohem’, por unë jam ende këtu, kështu që kurrë nuk e dimë se çfarë do të ndodhë.”

“Një nga gjërat që më mungon më shumë është Liga e Kampionëve , është kompeticioni më i mirë në botë për të luajtur. Kështu që le të përpiqemi ta arrijmë atë”, shtoi ai.

/GazetaSinjaliSport/