image Rizvanolli, pas aksionit për kriptovalutat në veri: Kursyem mbi 50 mijë euro në muaj - Sinjali

Rizvanolli, pas aksionit për kriptovalutat në veri: Kursyem mbi 50 mijë euro në muaj

news image

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, deklaroi se nga aksioni i sotëm në Leposaviq ku janë konfiskuar 272 pajisje për prodhimin e kriptovalutave janë kursyer mbi 50 mijë euro.

Ajo ka falënderuar të gjithë institucionet të përfshira në këtë aksion dhe për bashkëpunimin e shkëlqyer.

Mbi 50,000 euro në muaj para të taksapaguesve të kursyera vetëm nga ky aksion. Falënderoj të gjitha institucionet, e në veçanti Policinë e Kosovës, për bashkëpunimin e shkëlqyeshëm”, shkroi Rizvanolli në profilin e saj në Facebook./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin