image Rita Ora mbërrin në Liverpool për provat e “Eurovision 2023, gati të shkëlqejë në festivalin evropian”

Bota e Yjeve

Rita Ora mbërrin në Liverpool për provat e “Eurovision 2023, gati të shkëlqejë në festivalin evropian”

news image

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, do të performojë të martën si e ftuar speciale në gjysmëfinalen e parë të ‘Eurovision 2023’.

Ndonëse Kosova nuk është ende e lejuar të marrë pjesë në këtë festival evropian, artistja e lindur në Kosovë ka arritur që me famën e saj ndërkombëtare të bëhet një emër i shumë dëshiruar për të qenë mysafire speciale në këtë shfaqje.

Tashmë Rita ka arritur në Liverpol ku po bënë porva për të performuar këngët që do të transmetohen në gjysmëfinalen e Eurovisionit.

Këngëtarja ka ndarë në profilin e saj në instagram disa foto ku shihet të jetë mjaftë në formë.

image 54
image 54

“ORAVISION mirë dhe me të vërtetë ka filluar! Provat janë duke u zhvilluar! Liverpool, të dua absolutisht”, ka shkruar Rita si mbishkrim në foto.

/GazetaSinjali/