image Rikthehet futbolli në Shqipëri – Partizani dhe Skënderbeu shënojnë fitore
[wp-story id="814678"]

Futboll

Rikthehet futbolli në Shqipëri – Partizani dhe Skënderbeu shënojnë fitore

news image

Futbolli në Shqipëri mund të thuhet se edhe zyrtarisht ka filluar.

Ekipet shqiptare dje zhvilluan disa ndeshje miqësore ndërmjet vete, transmeton Gazeta Sinjali.

Në 10 ndeshje sa u zhvilluan, Tirana shënoi fitore me rezultat 3:2 ndaj Vlorës.

Fitore me shumë gola shënoi Partizani. Ata mposhtën Turbinën me rezultat të thellë 8:1.

Me rezultat të lartë fitoi edhe Tetuta. Ekipi nga Durrësi mposhti Ereznin me rezultat 4:0.

Skënderbeu mposhti Dinamon me rezultat 4:1. Këto ndeshje janë si nxehje para rifillimit të sezonit./Gazeta Sinjali/