image Reshjet e shiut shkaktojnë vërshime në rrugët e Prishtinës
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Reshjet e shiut shkaktojnë vërshime në rrugët e Prishtinës

news image

Për shkak të infrastrukturës së dobët nëntokësore shumë rrugë në Prishtinë janë vërshuar nga uji, transmeton Sinjali.

Banorët kanë publikuar video dhe foto, të cilat tregojnë se nga reshjet e shiut shumë rrugë janë bërë të pakalueshme. Vërshime kanë ndodhur në lagjen “Mati 1”, e po ashtu edhe në rrugën “Agim Ramadani” prapa Teatrit Kombëtar. /Gazeta Sinjali/