image Reagon Avdullah Hoti për shkarkimin e Bordit të Telekomit: Duhet të shpëtojmë nga falimentimi - Sinjali

Deklaratë/ Reagon Avdullah Hoti për shkarkimin e Bordit të Telekomit: Duhet të shpëtojmë nga falimentimi

news image

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti, përmes një postimi në rrjetin e tij social në Facebook, ka shkruar se shkarkimi i Bordit të Telekomit ishte vetëm fillimi dhe se Qeveria e re do shpëtojë ndërmarrjet nga falimentimi.

Hoti gjithashtu ka theksuar se në ditët në vijim do të marrin vendime meritore lidhur me bordet e ndërmarrjeve dhe t’i analizojnë raportet e auditimit.

Gjatë ditës së sotme në mbledhjen e qeverisë u miratua propozimi i ministres së Zhvillimit Ekonomik, Rozeta Hajdari për shkarkimin e Bordit të Telekomit./ Gazeta Sinjali/

Sot ishte vetem fillimi. Sot Qeveria ka shkarkuar Bordin e Telekomit. Ne ditet ne vijim do te analizojme raportet e…

Gepostet von Avdullah Hoti am Mittwoch, 19. Februar 2020

Shpërndaje artikullin