image Reagimi i çuditshëm i Bale, pas pyetjes se a do pensionohet nga kombëtarja
[wp-story id="814678"]

Futboll

Reagimi i çuditshëm i Bale, pas pyetjes se a do pensionohet nga kombëtarja

news image

Danimarka ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian pasi fitoi me rezultat të thellë 0:4 Uellsin.

Në intervistën pas ndeshjes, Bale u pyet nëse do të pensionohet nga kombëtarja dhe nëse kjo ishte ndeshja e tij e fundit. Ai menjëherë u largua nga intervista dhe nuk tha asgjë.

Kështu, Danimarka arrin të sigurojë kualifikimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian, ndërsa për Uellsin mbaron këtu aventura e tyre.

Në çerekfinale, Danimarka do të takohet me fituesin e takimit mes Holandës dhe Çekisë. /Gazeta Sinjali Sporti/