image Rast vdekjeje në një qendër votimi në Sarajevë
[wp-story id="814678"]

Evropë

Rast vdekjeje në një qendër votimi në Sarajevë

news image

Një qendër votimi në Grabavicë të Sarajevës është mbyllur përkohësisht për shkak të një rasti të vdekjes, raporton “Dnevni Avaz”.

Një 81-vjeçare ka vdekur në hyrje të qendrës pas një sulmi epileptik, siç ka bërë të ditur mediumi boshnjak.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ndihma e shpejtë dhe Policia.

Qendra e votimit do të mbetet e hapur edhe pas orës 19:00. Ndërkohë në Mostar është raportuar për sulm ndaj kryesuesit të një qendre votimi.

/GazetaSinjali/