image Rashica: Në pjesën e dytë nuk shkoi asgjë

Futboll

Rashica: Në pjesën e dytë nuk shkoi asgjë

news image

Kosova pësoi një humbje zhgënjyese ndaj Greqisë në “Fadil Vokrri”.

Dardanët pësuan humbje me rezultat minimal 1-0, teksa ndeshjen e përfunduan pa dy lojtarë në fushë pasi Aliti dhe Muric u ndëshkuan me të kuq.

Pas ndeshjes është deklaruar për media, Milot Rashica.

Ai deklaroi se Kosova e nisi mjaft mirë ndeshjen, megjithatë goli i shënuar ndaj Greqisë i prishi planet e tyre.

“E filluam shumë mirë, për dallim nga ndeshja e parë me Qipron. Pas pranimit të golit Greqia mori lojën në kontroll. Ne provuam deri në fund por në pjesën e dytë nuk shkoi asgje. Do të mendojm për ndeshjen tjetër.

I pyetur për ndeshjen e ardhshme ndaj Irlandës Veriore, ai shtoi:

“Nuk kemi shume kohë me mendu, por secilen ndeshje duhet me fitu, duhet me fitu gjithsesi (ndaj Irlandës Vriore) ate ndeshje dhe me dal me rezultat pozitiv”, deklaroi ai.

/GazetaSinjaliSport/