image Raportohet se Rusia e ka bombarduar trenin që po bartte ukrainas
[wp-story id="814678"]

Botë

Raportohet se Rusia e ka bombarduar trenin që po bartte ukrainas

news image

Rusia ka bombarduar trenin që po transportonte ukrainas nga Kievi në Ivano-Frankivsk, transmeton Sinjali.

Sipas The Kyiv Independent, treni u bombardua derisa po kalonte në qytetin Vasylkiv.

Në tre vagona të trenit janë thyer xhamat dhe nuk është raportuar për të lënduar.

/GazetaSinjali/