image Një grua ushqeu macen me gji gjatë fluturimit me aeroplan

Botë

Një grua ushqeu macen me gji gjatë fluturimit me aeroplan

news image

Një rast i pazakonshëm ka ndodhur para disa ditësh gjatë një fluturimi me aeroplan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Një grua e cila ishte pasagjere e aeroplanit të kompanisë “Delta Air Lines”, nga Syracuse në Atlanta të ShBA-së, e ka ushqyer një mace me gji.

Një stjuardesë kishte dërguar një mesazh përmes sistemit për informimin e pasagjerëve në aeroplan për ta informuar ekuipazhin se gruaja në fjalë po e bënte një veprim të tillë.

“Personi i ulur në ulësen 13A është duke ushqyer me gji një mace dhe nuk po e kthen në kafazin e saj, kur iu kërkua”.

Përmes mesazhit iu kërkua një grupi të specializuar për shërbim ndaj klientëve që ta përshëndesin gruan me të arritur në Atlanta.

Stjuardesa më pas dha hollësi në rrjete sociale rreth këtij incidenti.

Kjo grua pati një nga ato macet pa qime të mbështjellë me një batanije, dukej si foshnjë, maica e saj ishte lart dhe po mundohej që ta bënte macen të thithte dhe nuk e kthente macen në kafaz”, raportojnë mediat në ShBA.

/GazetaSinjali/