COVID-19

Të infektuar

170

Të sheruar

24

Të vdekur

4

Politikë/ Ramush Haradinaj deklarohet pas rrëzimit të Qeverisë Kurti

news image

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka folur pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Ai ka thënë se përkrahja me 82 vota e mocionit të votëbesimit të iniciuar nga LDK-ja, konfirmon se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë.

“Kam besim të plotë që institucionet e Republikës do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës”, shkruan Haradinaj në Facebook. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin