image Qytetarët e Kharkivit helmojnë ushtarët rusë me byrekë
[wp-story id="814678"]

Botë

Qytetarët e Kharkivit helmojnë ushtarët rusë me byrekë

news image

Dy ushtarë rusë vdiqën dhe 28 të tjerë u shtruan në spital pasi banorët vendas në rajonin e Kharkivit në Ukrainë, u dhanë byrekë të helmuar, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Në njoftim thuhet se “ukrainasit po u rezistojnë pushtuesve me të gjitha mjetet e mundshme“, raporton BBC.

Ministria tha gjithashtu se edhe 500 trupa ruse u shtruan në spital si pasojë e “helmimit të rëndë nga alkooli”.

/GazetaSinjali/