image Qentë endacakë kafshojnë një grua te Biblioteka Kombëtare, pamje nga vendngjarja

Sociale

Qentë endacakë kafshojnë një grua te Biblioteka Kombëtare, pamje nga vendngjarja

news image

Ecja në rrugë e qytetarëve të Kosovës vazhdon të jetë një rrëzik në shumicën e kohës nga qentë endacak. Qytetarët pothuajse çdo ditë raportojnë për sulm apo tentim-sulm që përjetojnë nga ta.

Një sulm i tillë ka ndodhur gjatë ditës së sotme, ku një grua është kafshuar nga qentë endacak.

Rasti ka ndodhur te Biblioteka Kombëtare e Kosovës.

Pamjet nga vendi i ngjarjes i ka publikuar në Facebook gazetari i televizionit publik, Bashkim Vishaj.

Ambulanca shihet në vendin e ngjarjes dhe teksa i jep ndihmën e parë gruas.

/GazetaSinjali/