image Publiku shqiptar kishte vota edhe për Serbinë, kështu votoi në finale të Eurovisionit

Bota e Yjeve

Publiku shqiptar kishte vota edhe për Serbinë, kështu votoi në finale të Eurovisionit

news image

Mbrëmë është mbajtur finalja e Eurovisionit, ku triumfuese doli Ukraina.

Në këtë kompeticion Shqipëria u përfaqësua nga këngëtarja Ronela Hajati me këngën “Sekret”, e cila nuk arriti të shkojë në finale.

Sot janë publikuar pikërisht në detaje votat e publikut, ku mund të shihet se si ka votuar edhe publiku nga Shqipëria.

Publiku shqiptar i ka dhënë 1 pikë Moldavisë, 2 pikë Norvegjisë, 3 pikë Serbisë, 4 pikë Britanisë së Madhe, 5 pikë Estonisë, 6 pikë Holandës, 7 pikë Spanjës, 8 pikë Italisë, 10 pikë Ukrainës dhe 12 pikë Greqisë.

/GazetaSinjali/