image Publikohet projekti se si do të duket stadiumi “Fadil Vokrri” pas rritjes së kapacitetit
[wp-story id="814678"]

Futboll

Publikohet projekti se si do të duket stadiumi “Fadil Vokrri” pas rritjes së kapacitetit

news image

Stadiumi “Fadil Vokrri” shumë shpejtë pritet që të marrë një pamje të re, pasi planet për rritjen e kapacitetit të tij tashmë janë gati.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka publikuar pamje se si do të duket ky stadium pas rritjes së kapacitetit të tij.

Me planin e ri, ashtu siç ka zbuluar i pari i FFK-së, stadiumit në Prishtinë do t’i shtohen edhe 8000 ulëse dhe kështu do të shkonte në rreth 21 mijë ulëse në total pasi kapaciteti aktual i tij është 13 mijë ulëse.

Më poshtë keni pamjet e publikuara nga kryetari Agim Ademi në Facebook.

No photo description available.
May be an image of text
No photo description available.
No photo description available.
May be an image of text

/GazetaSinjaliSporti/