image Publikohet lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjet kundër Çekisë dhe Anglisë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

55.135

Të shëruar

48.572

Të vdekur

1.399

Sport/ Publikohet lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjet kundër Çekisë dhe Anglisë

news image

Bernard Challandes e ka publikuar listën e futbollistëve të Kosovës për dy ndeshjet e fundit në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, kundër Republikës së Çekisë dhe Anglisë.

Ndeshja ndaj Çekisë do të luhet më 14 nëntor në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen, ndërsa kundër Anglisë më 17 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Stërvitja e parë e Dardanëve do të zhvillohet të hënën në orën 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”. Paraprakisht këtë ditë në orën 11:00, përzgjedhësi Challandes, do të paraqitet në konferencë për media./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin