image Publikohet bilanci i fundit për rastet me COVID-19 në secilën komunë

Kosovë

Shëndetësi/ Publikohet bilanci i fundit për rastet me COVID-19 në secilën komunë

news image

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e fundit të rasteve të prekura me koronavirus për secilin komunë të Kosovës.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik (IKSHPK), deri tani nga 985 raste sa janë konfirmuar në Kosovë, 736 prej tyre janë shëruar plotësisht, derisa 29 të tjerë kanë vdekur.

Kështu, numri i rasteve aktive në vend momentalisht është 220 raste, shkruan Gazeta Sinjali.

Më poshtë gjeni të dhënat për numrin e rasteve të konfirmuara, të shëruara dhe të vdekura në secilin komunë të vendit./Gazeta Sinjali/