image Publikohen formacionet zyrtare në miqësoren: Kosovë – Jordani

Futboll

Publikohen formacionet zyrtare në miqësoren: Kosovë – Jordani

news image

Kombëtarja e Kosovës do të luajë sot një miqësore me Jordaninë, shkruan Sinjali Sport.

Dardanët janë nikoqir të kombëtares aziatike me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Kjo është ndeshja e parë që e luan Kosova në këtë muaj, derisa do luajnë edhe ndaj Greqisë në duelin e fundit kualifikues për botëror, ku i ka humbur gjasat për kualifikim.

Reprezentacioni i jonë do të udhëhiqet në këto dy sfida nga selektori i përkohshëm Primozh Gliha.

Për këtë ballafaqim janë dalur formacionet zyrtare, ku nga fillimi rikthehen në formacion, Valon Berisha, Herolind Shala dhe Fidan Aliti.

Jordani: Pas pak…

/Gazeta Sinjali Sporti/