image Publikohen formacionet zyrtare: Liverpool – Arsenal - Sinjali

Publikohen formacionet zyrtare: Liverpool – Arsenal

news image

Liverpooli takohet me Arsenali në derbin e javës së 12-të në Premierligës, shkruan Sinjali Sport.

‘The Reds’ presin në ‘Anfield Road’, skuadrën londineze me fillim nga ora 18:30.

Liverpooli kërkon t’i rikthehet fitoreve pas humbjes xhiron e kaluar nga West Hami, kurse Topçinjtë duan ta vazhdojnë formën e mirë, pas tri fitoreve rresht.

Të kuqtë janë në pozitën e katërt me 22 pikë, derisa ‘Gunners’ me 20 pikë janë në vendin e pestë.

Formacionet zyrtare janë publikuar dhe ato janë:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas; Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Thiago; Salah, Mane, Jota.

Arsenal: Ramsdale; Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares; Partey, Lokonga; Saka, Smith Rowe, Lacazette; Aubameyang.  /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: