image Publikohen formacionet në derbin skandinav ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futboll

Publikohen formacionet në derbin skandinav ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

news image

Kombëtarja e Danimarkës ndeshjen e parë në EURO do ta luajë ndaj rivalit, Finlandës, shkruan Sinjali Sport.

Përballja e dy përfaqësueseve nga gadishulli skandinav do zhvillohet në ora 18:00, në stadiumin “Parken” të Kopenhagës.

Danimarka dhe Finlanda bëjnë pjesë në Grupin B në EURO, së bashku me Belgjikën dhe Rusinë, që përballen sot në mbrëmje (21:00).

11-et u publikuara për këtë ballafaqim janë këto:

Danimarka (4-3-3): Schmeichel, Wass, Kjaer, Christensen, Maehle, Eriksen, Hoejbjerg, Delaney, Poulsen, Dolberg, Braithwaite.

Finlanda (3-5-2): Hradecky, Arajuuri, Toivio, O’Shaughnessy, Raitala, Kamara, Sparv, Lod, Uronen, Pukki, Pohjanpalo. /Gazeta Sinjali Sporti/