image Publikohen formacionet në derbin: Chelsea - Liverpool - Sinjali

Publikohen formacionet në derbin: Chelsea – Liverpool

news image

Kryendeshja e xhiros së 21-të Premierligë është ajo mes Chelseat dhe Liverpoolit, shkruan Sinjali Sport.

Blutë presin Të Kuqtë në ‘Stamford Bridge’ me fillim nga ora 17:30, në derbin e parë për këtë vit në ishull.

Dy skuadrat gjenden pranë njëra tjetrës, me vendasit që kanë 42 pikë në pozitën e dytë, derisa mysafirët me 41 pikë në vendin e tretë.

Fitorja kërkohet nga dy ekipet të cilat do synojnë t’i afrohet Manchester Cityt që kryeson me 53 pikë.

Formacionet zyrtare janë publikuar:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: