image Prokuroria e Specializuar për rastin e Thaçit dhe të tjerëve: Kemi 50 dëshmitarë shtesë

Drejtësi

Prokuroria e Specializuar për rastin e Thaçit dhe të tjerëve: Kemi 50 dëshmitarë shtesë

news image

Procesi i hetimeve ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sipas një prokurores së specializuar, do të mbështetet edhe në 50 dëshmitarë shtesë, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas saj, janë rreth 1 mijë e 500 prova materiale të cilat thotë se mund të ndryshojnë në varësi të hapave të hetimit.

“Këto materiale do të jenë të ndara në grupe dhe ne si Prokurori mendojmë që data 31 maj 2021 do të jetë afati kur do të përfundojmë nxjerrjen e materialeve. Aktualisht tani nuk mund të identifikojmë se cili grup i materialeve do të nxirret tash. Materialet do të nxjerrën gradualisht dhe do t’i jepen mbrojtjes”, tha ajo./Gazeta Sinjali/