image Prizrenasi bie nga kati i dytë i objektit ku po punonte, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Siguri

Prizrenasi bie nga kati i dytë i objektit ku po punonte, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

news image

Nuk janë të rralla rastet kur punëtorët dërgohen me urgjencë në spital për shkak të lëndimeve që marrin në vendet e tyre të punës. E një rast i tillë ka ndodhur sot ne Prizren, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Spitalit Rajonal në Prizren kanë bërë me dije se një 55-vjeçar është dërguar atje në gjendje të rëndë si pasojë e lëndimeve që kishte marrë në vendin e tij të punës.

Sinjali mëson se derisa ai ishte duke punuar punë ndërtimore në një objekt në rrugën ‘Rezistenca e Vrrinit’, ka rënë nga kati i dytë me ç’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Për shkak të natyrës së lëndimeve, 55-vjeçari është transferuar me urgjencë për në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë, ku edhe po vazhdon trajtimin e mëtutjeshëm mjekësor.

Ndërkohë Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ku ka kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit e po ashtu është intervistuar edhe kolegu i viktimës i cili ka treguar se si ka ndodhur ngjarja.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë’.

/GazetaSinjali/