image Pritje dhe kolona të gjata në hyrje-daljet e Kosovës

Kosovë

Pritje dhe kolona të gjata në hyrje-daljet e Kosovës

news image

Mërgimtarët janë duke pritur deri në një orë e gjysmë te pikëkalimi kufitar në Merdarë për të dalë nga Kosova.

Edhe në pikën kufitare të Dheu i Bardhë, mërgimtarët janë duke pritur deri në 40 minuta për të dalë nga territori i Kosovës.

Në të gjitha pikat e tjera kufitare, pritjet maksimale për të hyrë në Kosovë janë 5 minuta, aq sa janë edhe pritjet për të dalë nga Kosova.

/GazetaSinjali/