image Prishtina barazoi me skuadrën nga Kazakistani në miqësoren në Turqi

Futboll

Prishtina barazoi me skuadrën nga Kazakistani në miqësoren në Turqi

Prishtina ka barazua në ndeshjen miqësore me skuadrën nga Kazakistani, Atyrau, me rezultat 2:2.

Në ndeshjen e zhvilluar në një nga fushat e kompleksit “Titanic” ku po qëndron skuadra prishtinase, u zhvillua lojë e hapur nga të dyja ekipet.

Prishtina kaloi e para në epërsi me ç’rast në minutën e 30, një nga futbollistët kazak e dërgoi në portë për 1:0. Atyrau i barazoi shifrat në 1:1 pesë minuta më vonë (35).

Prishtina golin e dytë e realizoi në minutën e 40 pas një aksioni briliant me shumë pasime. Endrit Krasniqi asistoi për Lorik Boshnjakun e ky i fundit brenda zonës e dërgon topin në rrjetë për 2:1. Kazakët në minutën e 50 të pjesës së dytë sërish i barazuan shifrat në 2:2.

Kjo është miqësorja e dytë e Prishtinës në Antalia, pas humbjes në ndeshjen e parë nga Chernomorest Odesa (4:0).

Takimi i radhës kontrollues luhet më 27 janar (e enjte) ndaj ekipit polak Gornik.

Prishtina e drejtuar nga trajneri Abdulah Ibrakoviq në bregdetin turk po qëndron tash e nëntë ditë. /Gazeta Sinjali Sporti/