image Policia ndalon një person në Gjilan, kontrabandoi shtatë gjedhe e furgon
[wp-story id="814678"]

Siguri

Policia ndalon një person në Gjilan, kontrabandoi shtatë gjedhe e furgon

news image

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditë së sotme në pikën kufitare në Zhegër, gjatë kontrollimit janë ndaluar dhe identifikuar një automjet dhe drejtuesi i tij.

Kjo pasi që brenda automjetit janë gjetur shtatë krerë gjedhe dhe dyshohet se janë kontrabanduar në territorin e Maqedonisë së Veriut përmes rrugëve ilegale, shkruan Gazeta Sinjali.

“Rasti është trajtuar në koordinim me prokurorinë dhe Inspektorët AUV-it, përderisa pas hetimeve preliminare iu adresohet Doganave të Kosovës”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Mund të jetë një imazh i kafshë dhe ambiente të jashtme
Mund të jetë një imazh i ambiente të jashtme

/GazetaSinjali/