image Policia e Kosovës i gjen rreth 80 bimë kanabis në pronën e një femre

Kosovë

Policia e Kosovës i gjen rreth 80 bimë kanabis në pronën e një femre

news image

Policia e Kosovës ka gjetur rreth 80 bimë kanabis në pronën e një femre në Vitanoviç të Leposaviqit.

Siç njofton Policia, e dyshuara është intervistuar dhe me pas është lirtuar në procedurë të rregullt.

“Fsh. Vitanoviç, Leposaviq 02.07.2020-08:30. Është raportuar se në  pronën e të dyshuarës femër kosovare  janë gjetur rreth 78 bimë të kultivuara narkotike të llojit kanabis. E njëjta është intervistuar dhe me venim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë. /Gazeta Sinjali