image Piloti i varur në kabllot e tensionit të lartë elektrik

Botë

Francë/ Piloti i varur në kabllot e tensionit të lartë elektrik

news image

Një avion ushtarak belg është përplasur në territorin francez ditën e djeshme.

Ngjarja ka ndodhur në rajonin e Bretanjës, midis provincave Pluvignerit dhe Landalulit ditën e djeshme.

Avioni ‘’F-16 B’’ u rrëzua dhe njëri prej pilotëve u shpëtua nga forcat e emergjencës, ndërsa kolegu i tij po qëndron i varur në kabllot e tensionit të lartë elektrik.

Zona është evakuar dhe në terren ndodhen 100 policë. /Gazeta Sinjali/