image Pesë vajza të mitura rrihen mes vete në një palestër sportive në Podujevë

Siguri

Pesë vajza të mitura rrihen mes vete në një palestër sportive në Podujevë

news image

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se më datë 30 mars të këtij viti, pesë vajza të mitura janë rrahur mes vete në palestrën e sportit, shkruan Gazeta Sinjali.

Disa nga vajzat nga lëndimet e marra janë dërguar edhe për tretman mjekësor.

Ndërkaq, dje Policia ka arritur të identifikoj dhe të arrestoj një vajzë të dyshuar, ku e njëjta me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në rrugën “Hakif Zejnullahu” në Podujevë.

/GazetaSinjali/