image Përparim Rama vizitë në Shqipëri, Tirana zbukurohet me flamurin e Kosovës - Sinjali

Përparim Rama vizitë në Shqipëri, Tirana zbukurohet me flamurin e Kosovës

news image

I pari i Prishtinës, Përparim Rama, sot do të vizitojë kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranën.

Ndërkohë, lidhur me vizitën e tij, kryetari i Tiranës, Erion Veliaj në një postim në Facebook shkruan se Tirana është zbukuruar me flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës, teksa presin kryetarin Rama.

“Tirana e zbukuruar me flamujt e Shqipërisë dhe të Kosovës, teksa presim në Bashkia Tiranë Kryetarin e sapo zgjedhur të Prishtinës, Përparim Rama.

Mezi pres që #EYC2022 të jetë edhe një platformë për të rinjtë e Prishtinës e së bashku t’i modernizojmë kryeqytetet tona!”, shkruan Veliaj./GazetaSinjali/

Mund të jetë një imazh i 10 persona, rrugë dhe rrugë
Mund të jetë një imazh i 8 persona dhe ambiente të jashtme

Shpërndaje artikullin